فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
برگزاری «نخستین کنفرانس ملی جایگاه فناوری های نوین در آموزش تاریخ» نسخه چاپی RSS
 • برگزاری «نخستین کنفرانس ملی جایگاه فناوری های نوین در آموزش تاریخ» برگزاری «نخستین کنفرانس ملی جایگاه فناوری های نوین در آموزش تاریخ»
  پنج‌شنبه 5 دی 1398 ساعت 23:09

  کنفرانس فناوری های نوین در آموزش تاریخ از مدرسه تا دانشگاه، ۲۷ آذر ماه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

  دکتر حسین محمدی مدیر گروه آموزش تاریخ دانشگاه خوارزمی و دبیر اجرایی کنفرانس، در خصوص برگزاری اولین کنفرانس «فناوری های  نوین آموزش تاریخ  از مدرسه تا دانشگاه» در دانشگاه خوارزمی، گفت:  این کنفرانس  با حضور اساتید و معلمان با تجربه از سراسر کشور برگزار شد؛ گفت: همزمان با برگزاری این کنفرانس کنفرانس دیگری نیز با عنوان تجربه زیستی معلمان که مکمل کنفرانس  فناوری های نوین آموزشی است برگزار شد.

  محمدی افزود: در مجموع بیش از ۹۰ مقاله برای این دو کنفرانس دریافت شد که  از این ۹۰ مقاله حدود ۲۰ مقاله برای ارائه در این   کنفرانس ملی انتخاب شد که  معیار انتخاب مناسب بودن مقاله و مرتبط بودن با موضوع کنفرانس بود،  این مقالات پس از بررسی و اصلاح آماده چاپ و عرضه خواهند شد.

  وی خاطرنشان کرد: در این کنفرانس به بررسی کاربردها و فناوری های نوین به خصوص اینترنت و فضای مجازی پرداخته و شش پنل و یک کارگاه آموزشی نیز برگزار شد.

  فاطمه آهنگری دبیر همایش تجربه زیسته معلمان علوم انسانی نیز گفت: در همه مجامع، دانش و تجربه از افراد مسن تر و با تجربه تر به افراد جوان منتقل می شود.

  آهنگری افزود: در گذشته های دور که ثبت دانش بر روی کاغذ نبوده، اطلاعات و دانش از بزرگان و افراد با تجربه سینه به سینه و نسل به نسل به گوش جوانان می رسید که بهترین نوع آن انتقال فرهنگ ها، جغرافیا و حالات انسانی بوده است.

  آهنگری در ادامه افزود: اهمیت ثبت این احوالات انسان را بر آن داشت تا اطلاعات خود را مکتوب کند تا به نقطه کنونی برسیم.

  وی در پایان ضمن ابراز خشنودی از مشارکت معلمان گفت: این مشارکت و استقبال خوشحال کننده است، البته ما نباید استفاده از وجود پربرکت پیشکسوتان و تجربه داران را فراموش کنیم چون عملا بدون وجود آنها نمی توانیم به رو به جلو حرکت کنیم.

  در ادامه این همایش معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: این اولین کنگره در این زمینه است که در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود.

  محمدحسین عبدالهی خاطرنشان کرد: هزاره سوم ، عصر ارتباطات است، دهه ۸۰ میلادی آغاز عصر ارتباطات بوده است، در این میان انگلیس اولین کشوری بود که مدارس هوشمند ایجاد کرد، طبق گفته مسئولین این کشور درسال ۱۹۸۵ ، حدود ۸۵۰۰  مدرسه به اینترنت متصل بوده است.

  معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در ادامه اتصال به اینترنت را سهل الوصول خواند و گفت: در شرایطی که دسترسی ما به اینترنت سهل الوصل است نباید آسیب های فراوان آن را از یاد ببریم ، آسیب های مانند تحریف اطلاعات.

  وی در پایان گفت: نکته مهم و بسیار خوبی است که تاریخ را برابر هویت بدانیم و کمک به ان کنیم تا جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

  منبع: ایسنا
  خبر
  شماره مطلب: 5166
  دفعات دیده شده: 740 | آخرین مشاهده: 16 ساعت پیش