فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
افتتاحیه چهارمین کنگره ملی تاریخدانان ایران نسخه چاپی RSS
 • افتتاحیه چهارمین کنگره ملی تاریخدانان ایران افتتاحیه چهارمین کنگره ملی تاریخدانان ایران
  پنج‌شنبه 2 آذر 1396 ساعت 16:40

  چهارمین کنگره ملی تاریخدانان ایران، یکم آذر به کوشش انجمن ایرانی تاریخ شاخه منطقه ای خراسان، دانشکده ادبیات و انجمن علمی دانشجویان تاریخ فردوسی مشهد با سخنرانی دکتر شهرام یوسفی فر رئیس هیات مدیره انجمن ایرانی تاریخ آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی کنگره، در برنامه افتتاحیه، دکتر شهرام یوسفی فر، رییس هیات مدیره انجمن ایرانی تاریخ با تقدیر از برگزار کنندگان کنگره، به اهمیت آینده ی رشته ی تاریخ در پیشبرد علوم انسانی در ایران اشاره کرد. در ادامه، دبیر کل کنگره با اشاره به این برنامه گفت: همایش تاریخ دانان ایران به صورت دو روزه و توسط دانشگاه فردوسی مشهد و شورای انجمن ایرانی تاریخ، شعبه منطقه ای خراسان در حال برگزاری است.

  این همایش دو روزه در قالب پنج کارگاه و نشست مختلف با موضوع آموزش و برنامه درسی رشته تاریخ، روش شناسی و تاریخ نگری و تاریخ نگاری، همچنین تاریخ، اشتغال و کارآفرینی و نیز تاریخ، دنیای مجازی و جامعه و در نهایت میزگرد تاریخ در نگاه دیگران با حضور استادان علوم سیاسی، جامعه شناسی، ادبیات فارسی و جغرافیا خواهد بود که در اولین روز، نشست های آموزش و برنامه درسی رشته تاریخ، روش شناسی و تاریخ نگری و تاریخ نگاری و تاریخ، اشتغال و کارآفرینی با ارائه ی مقالات توسط صاحب نظران و با حضور هیات رییسه ی علمی برای هر نشست انجام گرفت.
  در روز دوم و پایانی کنگره، موضوعاتی چون: تاریخ، دنیای مجازی و جامعه و در نهایت میزگرد تاریخ در نگاه دیگران با حضور استادان علوم سیاسی، جامعه شناسی، ادبیات فارسی و جغرافیا برگزار خواهد شد.
  لازم به ذکر است که نشست چهارم در موزه بزرگ خراسان واقع در پارک کوهسنگی مشهد برگزار و نشست پنجم و برنامه های اختتامیه، در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد گردید.
  روابط عمومی کنگره  خبر
  شماره مطلب: 4694
  دفعات دیده شده: 894 | آخرین مشاهده: 6 ساعت پیش