فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
بیانیه شعبه کرمانشاه انجمن ایرانی تاریخ همدردی با زلزله زدگان؛ راهکارهای مدیریت بحران نسخه چاپی RSS
 • بیانیه شعبه کرمانشاه انجمن ایرانی تاریخ
همدردی با زلزله زدگان؛ راهکارهای مدیریت بحران بیانیه شعبه کرمانشاه انجمن ایرانی تاریخ
  همدردی با زلزله زدگان؛ راهکارهای مدیریت بحران

  سه‌شنبه 23 آبان 1396 ساعت 19:08

  انجمن ایرانی تاریخ شعبه کرمانشاه وقوع حادثه غمبار و زلزله دلخراش و مهیب یکشنبه شب 1396/8/21 در منطقه ی غرب کشور و شهر های استان کرمانشاه ، و دغدار شدن جمعی از هموطنان ، مردم صبور و رنج دیده این استان را تسلیت عرض نموده و برای مصیبت دیدگان صبر و شکیبایی را از درگاه حضر ت باری تعالی و برای درگذشتگان این حادثه جانسوز، غفران الهی را خواهان است .

  بسمه تعالی

  انجمن ایرانی تاریخ شعبه کرمانشاه وقوع حادثه غمبار و زلزله دلخراش و مهیب یکشنبه شب 1396/8/21 در منطقه ی غرب کشور و شهر های استان کرمانشاه ، و دغدار شدن جمعی از هموطنان ، مردم صبور و رنج دیده این استان را تسلیت
  عرض نموده و برای مصیبت دیدگان صبر و شکیبایی را از درگاه حضر ت باری تعالی و برای درگذشتگان این حادثه جانسوز، غفران الهی را خواهان است .
  اکنون امیدواریم با عنایت حضرت باری و با همدردی و تعاون مردم شریف ایران و تلاش بی وقفه مسئولین، بزودی شاهد روند مطلوب اوضاع ،و ترمیم و باز سازی شهرهای زلزله زده مردم کرمانشاه و امداد رسانی هرچه مطلوب تر به مردم مناطق مذکور در شرایط فعلی باشیم تا زمینه آرامش و بهبودی احوال مصیبت دیدگان را به خوبی فراهم سازند.
  هرچند وقوع حوادث غیر مترقبه همواره و در هر جایی اجتناب ناپذیر است لیکن غلبه بر تبعات ناخوشایند و آمار ویرانگر ناشی از چنین حوادثی امروزه امری است که به نحو مطلوبی قابل کنترل است و نبایستی اسیر تفکرات بیهوده و تقدیر گرایانه شد.
  وقوع این گونه حوادث غمبار علاوه بر آن که جانکاه و دردناک است اما همواره قابل مدیریت و در س آموز هم هست .
  قابل مدیریت است بخاطر اینکه تجربیات مشابه تاریخی نبایستی به فراموشی سپرده شود بایستی از آنها استفاده مطلوب کرد. درس آموز است بخاطر آنکه بایستی علل و عوامل وارد شدن آسیب ها را شناخت ،از عوامل پیشگیرانه کاهش خسارت استفاده کرد ، بافت های فرسوده ی شهرها را قبل از وقوع این گونه مصیبت ها نو سازی نمود. برساختمانها ، عمارات و بنا های در دست احداث نظارت و مهندسی دقیق کرد و هزینه متخلفان را در گریز از قواعد سنگین تر نمود و بر اجرای قوانین نظارت دقیق کرد وبا پیشنهادات نو ین طرح های تازه ای در افکند.

  ساماندهی به مردم مصیبت زده ، کنترل هیجانات ، جلوگیری از سوء استفاده ها ، تامین امنیت ، اسکان موقت و دلجویی از مصیبت دیدگان در این شرایط از اولویت های جدی مصیبت دیدگان هستند. متاسفانه مشاهدات و شنیده ها حاکی از نوعی تاخیر ، بی سرو سامانی در مدیریت و امداد به زلزله زده گان بویژه در تقسیم مواد غذایی ، نحوه ی اسکان و توزیع اقلام ضروری و مورد نیاز در میان مصیبت زدگان هستیم که قطعا بوسیله مسئولین امداد ی ،بهداشتی و امنیتی بزودی نظارت و برطرف خواهد شد و به رفع نگرانی های هموطنان عزیز و مرزبانان دلیرمان در مناطق غربی کشورمان منجر خواهد شد.
  انجمن ایرانی تاریخ رنج و مصیبت وقوع حادثه زلزله مهیب در دیار کهنسال ایران غربی و استان کرمانشاه را زخمی بزرگ بر پیکره مام میهن دانسته و از متولیان امور و مسئولین استانی و کشوری انتظار دارد بدون هر گونه تعللی در شرایط سخت اکنون تمام همت خود را برای رفع آلام مصیبت زدگان بکار ببندند . اما آنچه در پایگاههای مردمی مشاهده شد همت عمومی و تلاش داوطلبانه و شبانه روزی مردم در این شرایط مثل همیشه قابل ستایش بوده است . امید است که اهتمام دلسوزانه عموم مردم کشور ، خیرین و مسئولین ، هیچگاه نوعدوستی و فداکاریها، دلیرمردیهای زنان و مردان ،جوانان و نوجونان این کهن دیار مصیبت زده را در طول هفت سال دفاع مقدس و سالها دیدبانی از مرزهای غربی کشور را فراموش نکرده باشند و ما در این شرایط مطمئن هستیم که هیچ گاه تنها نخواهند ماند. بر ای تحمل و شکیبایشان دعا می کنیم و دست همت اهل عمل را می بوسیم .
  آرامش ،صبوری ،تلاش شبانه روزی و توجه به هم نوعان کرمانشاه بزرگ را به مردم خوب کشورمان یاد آور می شویم .
  انجمن ایرانی تاریخ ----------- دفتر مرکز کرمانشاه

  دکتر روح الله بهرامی  خبر
  شماره مطلب: 4685
  دفعات دیده شده: 451 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش