فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
امکان تغییر کاربری ۷۰ خانه تاریخی به کتابفروشی نسخه چاپی RSS
 • امکان تغییر کاربری ۷۰ خانه تاریخی به کتابفروشی امکان تغییر کاربری ۷۰ خانه تاریخی به کتابفروشی
  دوشنبه 9 مرداد 1396 ساعت 12:39

  بیش از ٧٠ خانه و مکان تاریخی در ١١ استان با همکاری و مشارکت وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی، شناسایی و قابل واگذاری به کتابفروشی ها در شهرستان های مختلف اعلام شده است.


  به گزارش انجمن ایرانی تاریخ و به نقل از ایبنا؛  با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بیش از ٧٠ خانه و مکان تاریخی و میراث فرهنگی در ١١ استان کشور شناسایی و قابل واگذاری به کتابفروشی ها در شهرستان های مختلف اعلام شد.

   

   

  با توجه به اهمیت بهبود فضای کسب و کار نشر در ترویج کتابخوانی، ضرورت مشارکت بخش های فرهنگی در فرایند توسعه و نظر به قول مساعدت و همکاری از جانب معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر ساماندهی و تخصیص بناها و اماکن تاریخی و میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی به کتابفروشی ها با بهره مندی از پرداخت اجاره بهای اندک و معافیت های قانونی و مشوق های حمایتی، بیش از ۷۰ خانه و مکان تاریخی در ۱۱ استان احصا شده که می توان مقدمات ایجاد کتابفروشی در بخشی از فضای آن ها فراهم کرد.

   

  ایلام، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد، ۱۱ استانی هستند که در این طرح فعالیت می کنند.

   

  چندی پیش علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اینکه از ۶۱ هزار روستای کشور، حدود ۵۰ هزار روستای کشور فاقد هر نوع کتابخانه ای هستند، بر لزوم استفاده از فضاهای تعطیل شده برای ترویج کتابخوانی در کشور تاکید کرده بود.  خبر
  شماره مطلب: 4427
  دفعات دیده شده: 389 | آخرین مشاهده: 3 روز پیش