فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
گزارش جلسه سخنرانی دکتر رودی مته نسخه چاپی RSS
 • گزارش جلسه سخنرانی دکتر رودی مته گزارش جلسه سخنرانی دکتر رودی مته
  سه‌شنبه 9 خرداد 1396 ساعت 17:34

  جلسه سخنرانی پروفسور رودی مته استاد تاریخ خاورمیانه و ایران در دانشگاه دِلِوِر (ایالات متحده) برابر اعلان قبلی در ساعت 10 روز سه شنبه نهم خرداد در تالار رجایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی برگزار شد. در این جلسه که با همکاری مشترک انجمن ایرانی تاریخ شعبه منطقه ای خراسان و معاونت پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، نخست آقای دکتر عباسی ضمن خوش آمدگویی به حاضران به اجمال به معرفی سخنران و پیشینه علمی او پرداختند. در ادامه جلسه آقای پروفسور رودی مته به ارائه مقاله در دست انتشار خود پیرامون حمله روس ها به حرم رضوی در مارس سال 1912 / فروردین 1291 ش پرداختند.

  «برگزاری جلسه سخنرانی در دانشگاه فردوسی مشهد»

  جلسه سخنرانی پروفسور رودی مته استاد تاریخ خاورمیانه و ایران در دانشگاه دِلِوِر (ایالات متحده) برابر اعلان قبلی در ساعت 10 روز سه شنبه نهم خرداد در تالار رجایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی برگزار شد.

  در این جلسه که با همکاری مشترک انجمن ایرانی تاریخ شعبه منطقه ای خراسان و معاونت پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، نخست آقای دکتر عباسی ضمن خوش آمدگویی به حاضران به اجمال به معرفی سخنران و پیشینه علمی او پرداختند. در ادامه جلسه آقای پروفسور رودی مته به ارائه مقاله در دست انتشار خود پیرامون حمله روس ها به حرم رضوی در مارس سال 1912 / فروردین 1291 ش پرداختند.

  ایشان با قرار دادن موضوع در گستره وسیع تری از اوضاع و تحولات محلی، ملّی و جهانی، به تبیین نقش عناصر مختلف در این رویداد (روس ها، انگلیس ها و عناصر محلی) پرداختند و نگهاه تازه ای به موضوع را ارائه نمودند. جلسه با پاسخگویی ایشان به پرسش های حاضران پایان یافت. در این جلسه علاوه بر دانشجویان و استادان رشته های تاریخ و تاریخ و تمدن ملل اسلامی و دیگر رشته ها در دانشگاه فردوسی مشهد، کارشناسان اداره اسناد آستان قدس رضوی و تعدادی از معلمان تاریخ نیز حضور داشتند.  خبر
  شماره مطلب: 4319
  دفعات دیده شده: 475 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش