فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
نشستِ علوم سیاسی و ایران باستان نسخه چاپی RSS
 • نشستِ علوم سیاسی و ایران باستان نشستِ علوم سیاسی و ایران باستان
  سه‌شنبه 9 شهریور 1395 ساعت 17:21

  با حضور شماری از استادان و دانشجویان علوم سیاسی، نشست «علوم سیاسی و ایران باستان» برگزار می شود. نشست «علوم سیاسی و ایران باستان»، که از مجموعه پیش نشست های همایش کورش بزرگ است، با حضور استادان داوود هرمیداس باوند، حمید احمدی و علی محمودی و به جهت ایجاد انگیزه برای دانشجویان این رشته و دیگر علاقه مندان به پژوهش در ایران باستان برگزار می شود. در این نشست استادان یادشده به ترتیب درباره ی «ایران باستان و دانش سیاست»، «گسست های پژوهشی در مطالعات ایران باستان» و «مؤلفه های کلیدی سیاست در تجربه ی تاریخی ایران باستان» سخن گفته و به پرسش های حاضران پاسخ خواهند داد.


  نشستِ علوم سیاسی و ایران باستان

  با حضور شماری از استادان و دانشجویان علوم سیاسی، نشست «علوم سیاسی و ایران باستان» برگزار می شود.
  نشست «علوم سیاسی و ایران باستان»، که از مجموعه پیش نشست های همایش کورش بزرگ است، با حضور استادان داوود هرمیداس باوند، حمید احمدی و علی محمودی و به جهت ایجاد انگیزه برای دانشجویان این رشته و دیگر علاقه مندان به پژوهش در ایران باستان برگزار می شود. در این نشست استادان یادشده به ترتیب درباره ی «ایران باستان و دانش سیاست»، «گسست های پژوهشی در مطالعات ایران باستان» و «مؤلفه های کلیدی سیاست در تجربه ی تاریخی ایران باستان» سخن گفته و به پرسش های حاضران پاسخ خواهند داد.
  زمان نشست «علوم سیاسی و ایران باستان»، که توسط انجمن فرهنگی افراز، انجمن علوم سیاسی ایران و خانه ی اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود، شنبه سیزدهم شهریورماه، از ساعت 17 تا 19 است و در تالار حافظ مجموعه خانه اندیشمندان علوم انسانی، واقع در تقاطع خیابان های شهید نجات الهی و ورشو، برگزار می شود.
  همایش کورش بزرگ که در پنجم آبان در موزه ی ملی ایران برگزار خواهد شد و استادانی صاحب نام هیأت داوری آن را تشکیل داده اند، همایشی است که در ده محور: 1. کورش در تاریخ؛ 2. کورش و هویت ایرانی؛ 3. کورش در اساطیر؛ 4. کورش و ادیان؛ 5. کورش در تاریخ نگاری معاصر؛ 6. کورش و حقوق اقوام؛ 7. کورش و ذوالقرنین؛ 8. کورش و سرشت فرمانروایی در ایران؛ 9. کورش و مدارا، صلح و فرهنگِ آشتی؛ و 10. کورش و باستان شناسی و هنر هخامنشی، فراخوانِ مقاله داده است. این همایش توسط انجمن فرهنگی افراز و با یاری نهادهایی چون «سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»، «موزه ی ملی ایران»، «انجمن جامعه شناسی ایران»، «انجمن علوم سیاسی ایران»، «انجمن مطالعات صلح»، «انجمن ایرانی تاریخ» و «خانه ی اندیشمندان علوم انسانی» برگزار خواهد شد.
  برپاییِ این پیش نشست های تخصصی با دیگر نهادهای همکار در همایش کورش بزرگ نیز دنبال خواهد شد.  همایش ها
  شماره مطلب: 3803
  دفعات دیده شده: 898 | آخرین مشاهده: 11 ساعت پیش