فراخوانی ...

انجمن ایرانی تاریخ
گزارش نشست ششم و مراسم اختتامیه سومین کنگره تاریخ دانان ایران نسخه چاپی RSS
 • گزارش نشست ششم و مراسم اختتامیه سومین کنگره تاریخ دانان ایران گزارش نشست ششم و مراسم اختتامیه سومین کنگره تاریخ دانان ایران
  پنج‌شنبه 29 بهمن 1394 ساعت 21:33

  برنامه عصر چهارشنبه با نشست ششم «جایگاه تاریخ نگاری محلی در تاریخ نگاری نوین» از ساعت 14-16 آغاز شد. دبیر نشست دکتر محمد تقی امامی خویی بودند.


  برنامه عصر چهارشنبه با نشست ششم «جایگاه تاریخ نگاری محلی در تاریخ نگاری نوین» از ساعت 14-16 آغاز شد. دبیر نشست دکتر محمد تقی امامی خویی بودند. در این بخش دکتر ابوالفضل حسن آبادی سخنرانی خود با موضوع تأملی بر اهمیت و کارکرد تاریخ محلی در پژوهش های شهری دوره معاصر (نمونه موردی میبد در یزد)را ارائه کردند. سخنران بعدی خانم زهرا آذرنیوش با عنوان مقاله «نقش آفرینی زنان در عرصه تاریخ نگاری محلی و ملی در ایران عصر مشروطه؛ مطالعه موردی: بررسی کتاب خاطرات سردار مریم بختیاری» بودند. آخرین سخنرانی بخش را دکتر محمدتقی امامی خویی باموضوع «نحوه آشنایی مراسم عروسی ها در آذربایجان» ایرادکردند حضار هم مدت 15 دقیقه در جلسۀ پرسش و پاسخ مشارکت داشتند و در انتهای این نشست کلیپ مستندی از دکتر آیینه وند پخش شد.

  مراسم اختتامیه سومین کنگره تاریخ دانان ایران از ساعت 16-17:30 با سخنرانی اختتامیه و جمع بندی آغاز شد. در این بخش دکتر یوسفی فر (رئیس انجمن ایرانی تاریخ)، دکتر محمد تقی امامی خویی، دکتر سیمین فصیحی، دکتر شهلا بختیاری و دکتر غلامرضا ظریفیان حضور داشتند و سخنان خود را ارائه دادند و از مهمانان و شرکت کنندگان تقدیر و تشکر از تمامی دوستداران علم و ادب این سرزمین و کلیه عزیزانی که در برگزاری این مراسم همکاری نمودند تقدیر و تشکر کردند.

     گزارش و مصاحبه
  شماره مطلب: 3486
  دفعات دیده شده: 1509 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش