فراخوانی ...
انجمن ایرانی تاریخ
گزارش از مراسم بزرگداشت دکتر عبدالحسین نوایی چاپ RSS
 • گزارش از مراسم بزرگداشت دکتر عبدالحسین نوایی
  شنبه 30 مهر 1390 ساعت 8:22

  انجمن ایرانی تاریخ مراسم بزرگداشت دکتر عبدالحسین نوایی را با حضور  اساتید و خانواده دکتر نوایی 27 مهر 1390 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار کرد.


  انجمن ایرانی تاریخ مراسم بزرگداشت دکتر عبدالحسین نوایی را با حضور  اساتید و خانواده دکتر نوایی 27 مهر 1390 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار کرد. در ابتدا جناب آقای دکتر علی محمد ولوی رییس هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ ضمن خیر مقدم به مهمانان یادآور شدند: «انجمن ایرانی تاریخ مفتخر است که یاد و خاطره استادان ارزشمندی چون دکتر نوایی را زنده نگه دارد و خاطرنشان کرد انجمن چنین برنامه ­هایی را برای اساتید دیگر رشته تاریخ در دستور کار خود دارد.» ایشان همچنین  خبر برگزاری کنگره تاریخ دانان ایران را در تابستان  91 به  اطلاع حضار رسانده و از اساتید و علاقمندان تاریخ درخواست کردند نظرات و پیشنهادات خودشان را به ایمیل کنگره ارسال نمایند. سخنرانان بعدی این مراسم آقایان دکتر احسان اشراقی، دکتر رضا شعبانی، دکتر ناصر تکمیل همایون، دکتر جمشید کیانفر و دکتر منوچهر آشتیانی بودند که هر یک درباره ویژه­گی ها، خصوصیات اخلاقی و علمی دکتر نوایی مطالبی ارائه کردند. سرکار خانم دکتر نزهت احمدی از دانش آموختگان دکتر عبدالحسین نوایی درباره  نحوه رفتار ایشان با دانشجویان که می تواند الگوی بسیار خوبی برای اساتید باشد صحبت کردند. در پایان مراسم همسر دکتر نوایی از انجمن ایرانی تاریخ به خاطر برگزاری مراسم بزرگداشت هفتمین سالگرد درگذشت ایشان تشکر کردند.

  در این مراسم، آثار مکتوب،  یادمان های شخصی، تصاویری از زندگی علمی استاد، الواح و نشان های اهدایی به شادروان دکتر عبدالحسین نوایی به نمایش درآمد که با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.      گزارش و مصاحبه
  شماره مطلب: 319
  دفعات دیده شده: 2563 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش